Drodzy Kosmetolodzy,
stojąc w obliczu trudnej dla nas wszystkich sytuacji związanej z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa Covid w imieniu Zarządu Izby Kosmetologów zalecamy, aby podejmować rozsądne decyzje związane z prowadzeniem gabinetów i przyjmowaniem klientów w Waszych gabinetach.
Kosmetolog to odpowiedzialny zawód, a troska o naszych klientów oraz nasze rodziny powinna stanowić dla nas najwyższe dobro.
Apelujemy, by poważnie potraktować zalecenia Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i zastosować 14-dniową kwarantannę, która pozwoli na zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa Covid. W związku z tym rekomendujemy na ten czas zamknięcie gabinetów.
Zdajemy sobie oczywiście sprawę ze strat finansowych, jakie wszyscy przedsiębiorcy będziemy musieli ponieść. Nie mniej jednak uważamy, że dalekosiężnie będą one zdecydowanie mniejsze w stosunku do zagrożenia, jakie może spowodować epidemia koronawirusa, co ma obecnie miejsce we Włoszech. Szybko ucząc się na ich przykładzie, prosimy o unikanie przez te 14 dni spotkań zbiorowych, bezpośredniego kontaktu, co zwykle ma miejsce w naszej pracy, zachowajmy najwyższe standardy higieny. Sytuacja jest poważna, dlatego tym bardziej zachowajmy spokój i zdrowy rozsądek.
Dodatkowo warto śledzić tworzony przez Rząd tzw. „ pakiet ochronny” dla przedsiębiorców, mający na celu pomoc w przetrwaniu tej wyjątkowo trudnej sytuacji.
 
Z pozdrowieniami,
Zarząd Izby Kosmetologów
Justyna Gorlicka- Kruk,
Marzena Woskowicz,
Ewa Loga- Skarczewska

 

13 marca 2020

Zapraszamy

26 września 2020r. na Sympozjum 

I Sympozjum Izby Kosmetologów - Kosmetologia Estetyczna - czas liderów, szans i technologii

 

 

2018 - 2020  Izba Kosmetologów